Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /wp-content/themes/vienna/header.php:2) in /wp-content/themes/vienna/inc/functions/scripts.php on line 66
 

Kompendium wiedzy dla kierowców


Zaczynamy cykl informacji dla kierowców, którzy uważają, że znają przepisy i są najlepszymi kierowcami 😉
Będziemy w miarę przebytych sytuacji naświetlać wam, co robicie źle nie z punktu widzenia rowerzysty, a z punktu przepisów ruchu drogowego, co wiąże się z naszym bezpieczeństwem, którego niestety w wielu przypadkach nie szanujecie.


1. Wymuszanie pierwszeństwa.
Jeśli rowerzysta jedzie drogą z pierwszeństwem, a Tobie wydaje się, że zdążysz, poczekaj. Nie spóźnisz się do marketu przez te parę sekund. Wymuszenie pierwszeństwa polega w najlepszym przypadku na gwałtownym hamowaniu i chwalenie się, że prawo jazdy ma się od 20 lat nadal w tym przypadku nic nie zmienia, bo wymuszenie pierwszeństwa to wymuszenie pierwszeństwa.
2. Włączanie się do ruchu.
Wyjeżdżając z parkingu i dojeżdżając do krawędzi jezdni przecinasz chodnik i ścieżkę rowerową. Zatrzymaj się przed ciągiem pieszo-rowerowym, zamiast stawać w poprzek całą długością swojego auta. Pamiętaj, że to rowerzysta i pieszy mają pierwszeństwo i strojenie głupich min przez szybę auta tylko udowadnia, jakim ignorantem odnośnie przepisów ruchu drogowego jesteś.
Rowerzysta to też człowiek, też taki uczestnik ruchu jak i Ty.

Czekamy na Wasze posty dotyczące podobnych sytuacji, chętnie opublikujemy je na naszej stronie! 🙂

Menu

Facebook